İSG ve OSGB'lerde E-reçete Dönemi

Vatandaşlara devlet tarafından verilen hizmetlerin en kolay ve en etkin yoldan kaliteli, hızlı, kesintisiz ve güvenli bir şekilde elektronik ortamda sunulması amacıyla Çalışma ve Sosyal Güvenlik  Bakanlığı tarafından yürütülen tüm uygulamalarda e-devlet yapısının kullanılması yönünde çalışılmaktadır.

  14-09-2017

6331 sayılı Kanununun 6 ncı maddesinde belirtilen iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin elektronik ortamda yönetilebilmesi hedeflenmektedir. Bu maksatla kurulacak iş yeri bilgi yönetim sisteminin ilk uygulaması olan e-reçete uygulaması başlatılmıştır.

İşyerlerinde çalışan kişiler için e-reçete düzenlenebilmesi, ancak işyeri hekiminin İSG-KATİP üzerinden görevlendirmesinin bulunması halinde olacaktır.

İşyeri hekimlerinin e-reçete üzerinden reçete yazabilmelerine imkân sağlayacak olan yazılım programlarını ve elektronik imzalarını 31.12.2017 tarihine kadar temin ederek gerekli hazırlıkları tamamlamaları önem arz etmektedir.

E-reçete kullanım kılavuzu için tıklayınız.  /  E-imza başvuru kılavuzu için tıklayınız.

 

Bulut Klinik teknik ekibi ilgili çalışmalara başlamış olup ÇSGB-İSGGM'nin istemiş olduğu E-reçete entegrasyonunu 31.12.2017 tarihine kadar tamamlamış olacaktır.

Detaylı bilgi için: iletisim@bulutklinik.com - 0850 711 0258 - 0505 057 0258

 

Ücretsiz Denemek İçin Tıklayın

 

Yusuf Güleç

Bulut Klinik

Destek Merkezi
İletişim
Green Global Green Global

Green Global

Tantavi Mh. Estergon Cd. Sur Yapı Exen İstanbul F Blok Kat:19 D:237 İstanbul - Ümraniye